Haute route


 
 
 
 
 
 

Haute route Chamonix - Zermatt

Haute route z Chamonix do Zermattu je legendární skialpový traverz. Jedná se o týdenní akci, při níž našlapete desítky kilometrů do kopce, další desítky nalyžujete dolů. Mezi to vložíte výstupy na mačkách. Užijete si atmosféru horských chat. A především uvidíte veliký kus hor, včetně mnoha známých vrcholů.

Místo: Chamonix - Zermatt (Francie, Švýcarsko)

Program:

1. den - aklimatizační den v Chamonix. Výjezd lanovkou na Aiguille du Midi a sjezd Valle Blanche. Nádherný sjezd po nekonečných ledovcích s nezbytnou zastávkou na chatě Requin.

2. den - Haute route začíná. Výjezd lanovkou na Grand Montet a sjezd na ledovec Argentiere. Výstup alternativní trasou na Col du Passon a sjezd na chatu Albert 1er. Proti průstupu přes Col du Chardonet je zde méně lidí a nocleh na "Albertovi" je super aklimatizací.

3. den - Výstup na Col Superior du Tour. Podle času výstup na vrchol krásné hory Aiguille du Tour. Sjezd po Trientském ledovci přes Col des Ecandies do Champexu. Taxíkem přesun do Bourg St. Pierre.

4. den - Výstup na chatu Valsorey. Chata stojí pod mohutnou stěnou čtyřtisícovky Grand Combin. Výstup na ní a hlavně následující den jsou prvními klíčovými místy celé Haute route.

5. den - Hned ráno nás čeká strmý výšvih na Plateau du Couloir. Přes další sedlo se přehoupneme na jižní starnu masivu Combanu a užijeme si nekonečný sjezd pod chatu Chanrion. Tady strávíme parádní odpoledne na terase a nabereme síly na poslední dva dny.

6. den - V tento den máme dvě možnosti dle sil a hlavně počasí. V případě dobrého vystoupáme na vrchol Pigne de Arolla a následně sjedeme na poslední chatu Vignettes. Na ní můžeme dojít i v horším počasí po ledovci d´Otemma.

7. den - Poslední etapa, nejdelší, nejkrásnější, královská. Po překonání několika sedel se ocitneme v Col Valpelline a naposledy sundáme pásy. Čeká nás megadlouhý sjezd do centra Zermattu, okořeněný kličkováním mezi obrovskými trhlinami a dohledem Matterhornu. Následuje vítězné pivo a přesun vlakem nebo taxíkem zpět do Chamonix, kde naše putování začalo.

Délka: 7 dní

Cena: 16990,- (min. 4 osoby)

Cena zahrnuje: program s horským vůdcem UIAGM a jeho nutné náklady, zapůjčení chybějícího vybavení (lavinový set, sedák, mačky, cepín)

Cena nezahrnuje: dopravu, ubytování, lanovky

Maximální počet účastníků: 4

Termíny:

14.4. - 20.4. 2018 OBSAZENO

Haute route


 
 
 
 
 
 

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Skialpová škola

Mgr. Jan Novotný

Železničářská 442

54101 Trutnov

E: info@skialpovaskola.cz

T: CZ +420777669563

    AT +436641737705

IČ:73767441

Bankovní spojení:

213662438/0300

Členství

Ivbv-bily

Logo-01

Isia-1

Partneři

Bca_master-logo_pantone-303-c

Logo-03

Image002

Najdete nás

Tiráž